sree has logged 39 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Brainy Zombies

Super Brainy Zombies

2014
×
Edit this entry  
29
Septem

Septem

2015
×
Edit this entry  
29
Anxious

Anxious

2018
×
Edit this entry  
29
At Long Last

At Long Last

2016
×
Edit this entry  
29
Let it Be

Let it Be

2016
×
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Hair and Brimstone

Hair and Brimstone

2016
×
Edit this entry  
27
Friend Like Me

Friend Like Me

2016
×
Edit this entry  
27
Offline

Offline

2013
×
Edit this entry  
27
Cold

Cold

2015
×
Edit this entry  
27
Strangers in a Bed

Strangers in a Bed

2014
×
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry