• House of Gucci

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Annaatthe

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Doctor

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Thalaivii

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Netrikann

    ★★★

  • Navarasa

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Sara'S

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★½

  • Karnan

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Nenjam Marappathillai

    ★★★½

  • Aelay

    ★★★

  • Ninnila Ninnila

    ★★★★

  • Pitta Kathalu

    ★★

  • Kutty Story

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • Master

    ★★★★

  • Maara

    ★★★★

  • Oru Pakka Kathai

    ★★★

  • Paava Kadhaigal

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mookuthi Amman

    ★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Putham Pudhu Kaalai

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½