emily has logged 14 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry