Vishwas has logged 197 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kanpuriye

Kanpuriye

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Love Song for Bobby Long

A Love Song for Bobby Long

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House Arrest

House Arrest

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eli

Eli

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Premam

Premam

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mahanati

Mahanati

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dear Comrade

Dear Comrade

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
8MM

8MM

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Loft

Loft

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Tension

High Tension

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight's Children

Midnight's Children

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry