Vishwas has logged 21 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How It Ends

How It Ends

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mine Games

Mine Games

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Bad Match

Bad Match

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Look Away

Look Away

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry