iana has logged 37 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Celtic Soul

Celtic Soul

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
IO

IO

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Shadows

Shadows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
26
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sideways

Sideways

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dismissed

Dismissed

2017
×
★½
Edit this entry  
14
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Edit this entry  
07
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Genius

Genius

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Poison

Poison

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry