• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

  • Nobody

    ★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Class Action Park

    ★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Last Dance

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • McMillion$

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • The Go-Go's

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Miss Americana

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • The Outsider

  • Little Women

    ★★★

  • The Confession Killer

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Momo: The Missouri Monster

  • Greed

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

  • Satanic Panic

    ★½

  • Ma

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • The Dead Don't Die

  • Yesterday

  • The Intruder

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★½