• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • The Grucifixion

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Cry Macho

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Driftwood Or The Seashell

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

  • Spiral: From the Book of Saw

  • What It's Good For

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Toast

  • Not-So Amazing

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Don't Tell a Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Scarecrows

    ★★★

  • The Rental

    ★★★★

  • The Making of Not Alone in Here

  • Not Alone in Here

  • The Wrong Missy

  • Capone

  • Rhubarb

  • Behind You

  • Coffee & Kareem