• Malignant

    ★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Plan B

    ★★½

  • The Hoff Twins

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Stowaway

    ★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • North Hollywood

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • kid 90

  • Moxie

  • Cherry

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Downfalls High

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • A Teacher

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • Spontaneous

    ★½

  • Black Box

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Inheritance

    ★★

  • The Binge

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★½

  • Chemical Hearts

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Lost in Transit

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★

  • Hamilton

    ½

  • The F**k-It List

  • The Rental

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½