• Mission: Impossible 8

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Sherlock: A Study in Pink

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Ace Ventura: Pet Detective

    ★★★★

  • Alien

  • Fantastic Four

    ★★★★

  • One Punch Man

    ★★★★★

  • Captain America 4

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 5

    ★★★★★