• The 355

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Music

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • A Teacher

    ★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • The King of Staten Island

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Devs

    ★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★