• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★½

  • Candyman

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Cow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Beta Test

    ★½

  • Time

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★½

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Crawl

    ½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★