• Knives Out

    ★★★★★

  • Tabernacle 101

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★★★

  • The Vast of Night

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Beyond White Space

    ½

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★★½

  • The VelociPastor

    ★★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • The Meg

    ★★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Tsunambee

    ½

  • Okja

    ★★★★½

  • Life

    ★★★½

  • The Monster

    ★★★★★

  • The Creature Below

    ★★

  • Colossal

    ★★★½

  • Sadako vs. Kayako

    ★★★½

  • I Am Dragon

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★★★

  • WolfCop

    ★★★½

  • Godzilla

  • Indigenous

    ★★½

  • The Bay

    ★★★★½

  • Bigfoot

    ½

  • Grabbers

    ★★★★★

  • Troll Hunter

    ★★★★

  • ThanksKilling

    ½

  • The Last Winter

    ★★★★★

  • Black Sheep

    ★★★★½

  • Mammoth

    ½

  • Reigo, the Deep-Sea Monster vs. the Battleship Yamato

    ★★★

  • Garuda

    ★★

  • Dog Soldiers

    ★★★★½

  • WXIII: Patlabor The Movie 3

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • Brotherhood of the Wolf

    ★★½

  • The Little Vampire

    ★★½

  • Godzilla

    ★★★

  • Sphere

    ½

  • Princess Mononoke

    ★★★★½

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★★½

  • Rebirth of Mothra

    ★★★

  • Gamera: Guardian of the Universe

    ★★★★½

  • Tammy and the T-Rex

    ★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★½

  • Elves

    ½

  • The Day Time Ended

    ½

  • Contamination

    ½

  • Orca

    ★★★½

  • Legend of Dinosaurs and Monster Birds

    ½

  • The Crater Lake Monster

    ½

  • Queen Kong

    ½

  • Frogs

    ½

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★★★

  • The Valley of Gwangi

    ★★★★

  • Destroy All Monsters

    ★★★½

  • The X from Outer Space

    ★★★★★

  • Matango

    ★★★

  • Gorgo

    ★★

  • The Giant Claw

    ½