• Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Hans

    ★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★½

  • Downsizing

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Third Murder

    ★★½

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★½

  • Suburbicon

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★

  • HAIM / Valentine

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★

  • Despicable Me 3

    ½

  • Loveless

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Before We Vanish

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★½

  • Okja

    ★★★½

  • Let the Sunshine In

    ★★

  • Before Summer Ends

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Makala

    ★★★½

  • Flores

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • The Circle

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Little Hands

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Life

    ★★★

  • Guardians of the Earth

    ★★

  • The Boss Baby

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Song to Song

    ★★★★

  • Keteke

    ★★

  • Gone Fishing

  • Big Little Lies

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • Rock'n Roll

    ★★

  • Mr. Long

    ★★½

  • Tinselwood

    ★★½

  • Wild Mouse

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • The Force

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★½

  • Wind River

    ★★

  • The Discovery

    ★★★★

  • Cold Hell

    ★★★

  • Sleep Has Her House

    ★★★½

  • Fences

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • The Bloom of Yesterday

    ★★

  • Billy Lynn's Long Halftime Walk

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★

  • 13th

    ★★★★½