Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Pikachu and Pichu

Pikachu and Pichu

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Pokemon: Pikachu's Rescue Adventure

Pokemon: Pikachu's Rescue Adventure

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Pikachu's Vacation

Pikachu's Vacation

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
My Dad Is 100 Years Old

My Dad Is 100 Years Old

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sunstone

Sunstone

1979
×
★★★½
Edit this entry  
24
Like Dawn to Dust

Like Dawn to Dust

1983
×
★½
Edit this entry  
23
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★
Edit this entry  
22
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★
Edit this entry  
20
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Life

Life

2020
×
★½
Edit this entry  
19
The Long Fall

The Long Fall

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
24,483 Dreams of Death

24,483 Dreams of Death

2021
×
★★
Edit this entry  
18
A Story of the Forest: Mavka

A Story of the Forest: Mavka

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
Can't Get You Out of My Head: An Emotional History of the Modern World

Can't Get You Out of My Head: An Emotional History of the Modern World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Brixton Tale

A Brixton Tale

2021
×
★½
Edit this entry  
15
The Divine Miracle

The Divine Miracle

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
T.G.: Psychic Rally in Heaven

T.G.: Psychic Rally in Heaven

1981
×
★★½
Edit this entry  
14
The Collector

The Collector

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thanatopsis

Thanatopsis

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Flow of Zen

The Flow of Zen

1969
×
★★★★
Edit this entry  
11
Until There Was Nothing

Until There Was Nothing

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
11
Stump the Guesser

Stump the Guesser

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Take Me Home

Take Me Home

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Edit this entry  
08
The Boy Whose Skin Fell Off

The Boy Whose Skin Fell Off

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Slovo House

Slovo House

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
I'm Cold. So What?

I'm Cold. So What?

1987
×
★½
Edit this entry  
08
Missoni

Missoni

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Electric Earth

Electric Earth

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Autumn

Autumn

1994
×
★★
Edit this entry  
06
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Majdhar

Majdhar

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Leeches!

Leeches!

2003
×
★★
Edit this entry  
04
Twilight City

Twilight City

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
Perfect Image?

Perfect Image?

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★½
Edit this entry  
01
Amphibian Man

Amphibian Man

1962
×
★★★
Edit this entry  
31
A Perfect Planet

A Perfect Planet

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Couch Potato Workout

The Couch Potato Workout

1988
×
★★★
Edit this entry