Kristina has logged 145 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Dream Work

Dream Work

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★½
Edit this entry  
03
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
Gotta Dance!

Gotta Dance!

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sonata for Hitler

Sonata for Hitler

1989
×
★★
Edit this entry  
25
Archenemy

Archenemy

2020
×
★½
Edit this entry  
24
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Uncle

Uncle

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gotta Dance!

Gotta Dance!

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Pokémon Crystal: Raikou - Legend of Thunder

Pokémon Crystal: Raikou - Legend of Thunder

2001
×
★★½
Edit this entry  
20
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pokémon: Mewtwo Returns

Pokémon: Mewtwo Returns

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pikachu's PikaBoo

Pikachu's PikaBoo

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Chemsex

Chemsex

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★
Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
The Alchemical Dream - Rebirth of the Great Work

The Alchemical Dream - Rebirth of the Great Work

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tales of the Unexpected: The Landlady

Tales of the Unexpected: The Landlady

1979
×
★★★
Edit this entry  
06
Robin Redbreast

Robin Redbreast

1970
×
★★★
Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Camp Pikachu

Camp Pikachu

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Pikachu and Pichu

Pikachu and Pichu

2000
×
★★½
Edit this entry  
03
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Pokemon: Pikachu's Rescue Adventure

Pokemon: Pikachu's Rescue Adventure

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Pikachu's Vacation

Pikachu's Vacation

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
My Dad Is 100 Years Old

My Dad Is 100 Years Old

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sunstone

Sunstone

1979
×
★★★½
Edit this entry  
24
Like Dawn to Dust

Like Dawn to Dust

1983
×
★½
Edit this entry