• Cry Macho

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Where Is Anne Frank

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Saving Shuli

    ★★★½

  • Legend of Destruction

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Yes Day

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • Luzzu

    ★★★★

  • How It Ends

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★½

  • Locked Down

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • The Accident

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½