• Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Danger Close: The Battle of Long Tan

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

  • Little

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Amundsen

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Judy & Punch

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Doctor Who: Resolution

    ★★★

  • The ABC Murders

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Christmas Wonderland

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • A Shoe Addict's Christmas

    ★★★

  • Pride, Prejudice and Mistletoe

    ★★★

  • Christmas at the Palace

    ★★½

  • My Christmas Inn

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Christmas at Pemberley Manor

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Night Hunter

    ★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Apostle

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • King of Thieves

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • Peterloo

    ★★★★