• Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • National Theatre Live: Macbeth

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Midnight Sun

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Gringo

    ★★★

  • McMafia

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Winchester

    ★★

  • Damsel

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Colette

    ★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • The Miniaturist

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Hangman

    ★★

  • Godless

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ★★½

  • Pottersville

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Christmas Festival of Ice

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • House of the Witch

    ★★

  • The Snowman

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

    ★★★

  • Misfit

    ★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Barbie: Dolphin Magic

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Crooked House

    ★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½