• Gunpowder Milkshake

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Square

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Brüno

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Happily N'Ever After

    ★★★

  • Nacho Libre

    ★★★★★

  • Jesus Camp

  • What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

    ★★★★★

  • White Chicks

    ★★★★★

  • Austin Powers in Goldmember

    ★★★★★

  • Ali G Indahouse

    ★★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★★

  • Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

    ★★★★★

  • Austin Powers: International Man of Mystery

    ★★★★★

  • When Harry Met Sally...