Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Happily N'Ever After

Happily N'Ever After

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry