• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★