Devanshu has logged 35 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Away We Go

Away We Go

2009
×
Edit this entry  
19
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
08
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
07
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Edit this entry  
03
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry