vitória has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Edit this entry  
17
Nineteen on Fire

Nineteen on Fire

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ghost Strata

Ghost Strata

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer Vacation

Summer Vacation

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★½
Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Cocoon

Cocoon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Edit this entry  
03
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Edit this entry  
03
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Levante Sua Voz

Levante Sua Voz

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Vlado: Thirty Years Later

Vlado: Thirty Years Later

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
My Dead Ones

My Dead Ones

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry