• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Danube

    ★★★★

  • Tres en la deriva del acto creativo

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Vortex

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • So Much Love to Give

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★★

  • Mulan

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★