micaela has logged 47 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Legend

Legend

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry