• Saamy

    ★★

  • Memories of Murder

  • Fast Film

    ★★★★

  • My Josephine

    ★★★★

  • Apollo

    ★★★

  • X2

    ★★★★

  • Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

    ★★

  • Johnny English

    ★★★

  • The Diary of Tortov Roddle

    ★★★★

  • Cradle 2 the Grave

    ★★★

  • House of the Dead

    ★★

  • Daredevil

    ★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★

  • Shanghai Knights

    ★★★

  • Final Destination 2

    ★★

  • Fantasy

    ★★★

  • 7:35 in the Morning

  • Saw

    ★★★

  • The Animation Show

    ★★★

  • Infernal Affairs

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • 28 Days Later

    ★★★★

  • Mount Head

  • The Ring

    ★★★

  • The Tuxedo

    ★★★

  • Ballistic: Ecks vs. Sever

    ★★

  • xXx

    ★★

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

    ★★★

  • Signs

    ★★★★

  • Stuart Little 2

    ★★★

  • Men in Black II

    ★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • The Scorpion King

    ★★

  • Sympathy for Mr. Vengeance

  • Blade II

    ★★★★

  • Resident Evil

    ★★

  • Ice Age

    ★★

  • Raaz

    ★★

  • EVE

    ★★★

  • A Gaze in Summer-1942

    ★★★★

  • Código 7

    ★★★★

  • Mei and the Kittenbus

    ★★★★

  • DumbLand

    ★★★★

  • Black Hawk Down

    ★★★

  • Kabhi Khushi Kabhie Gham

    ★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★

  • George Carlin: Complaints & Grievances

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • The One

    ★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Zoolander

    ★★★

  • Strange Invaders

    ★★★★

  • The Blue Planet

  • Rush Hour 2

    ★★★★

  • Spirited Away

  • Shaolin Soccer

  • Scary Movie 2

    ★★

  • The Fast and the Furious

    ★★

  • Lagaan: Once Upon a Time in India

    ★★★★

  • Lara Croft: Tomb Raider

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • The Mummy Returns

    ★★★

  • The Animal

    ★★

  • Spy Kids

    ★★★

  • YA PRIVATE SKY

    ★★★★

  • Copy Shop

    ★★★

  • Mozart, Wien & Elvis

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Mohabbatein

    ★★★

  • In Absentia

    ★★★★

  • Time and Tide

    ★★★★