👾IGGY👾 has logged 107 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Johnny Mad Dog

Johnny Mad Dog

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Titan

The Titan

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry