• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★½

  • Save Ralph

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • News of the World

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Tentehar: Sensitive Architecture

    ★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Memory House

    ★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★½

  • Amor e Sorte

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • Coronation

  • Black Is King

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • The Surrogate

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Shiva Baby

  • Mulan

    ★★½

  • La vita nuova

    ★★★★½

  • Days

    ★★★★

  • Shine Your Eyes

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Colette

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Cats

    ★½