igo has logged 267 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
Edit this entry  
09
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
09
Women Reply

Women Reply

1975
×
Edit this entry  
09
Women Reply

Women Reply

1975
×
Edit this entry  
09
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
Read the review Edit this entry  
06
Funny Face

Funny Face

1957
×
Read the review Edit this entry  
06
Prime

Prime

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
La vita nuova

La vita nuova

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
qualquer coisa de intermédio

qualquer coisa de intermédio

×
★★★★★
Read the review Edit this entry