igo has logged 18 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ladrões de Cinema

Ladrões de Cinema

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Tentehar: Sensitive Architecture

Tentehar: Sensitive Architecture

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shine Your Eyes

Shine Your Eyes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Days

Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coronation

Coronation

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Shine Your Eyes

Shine Your Eyes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitanga

Pitanga

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memory House

Memory House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
If I Were You

If I Were You

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
02
The Poet of the Castle

The Poet of the Castle

1959
×
Edit this entry  
01
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Read the review Edit this entry