• Cloverfield

    ★★★

  • World War Z

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Postcards From the Edge

    ★★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Best in Show

    ★★★★½

  • The Witches of Eastwick

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Basic Instinct

    ★★★★½

  • O Fim e o Princípio

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★