IHE has logged 113 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Amadeus

Amadeus

1984
×
Edit this entry  
15
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Psycho Shark

Psycho Shark

2009
×
½
Edit this entry  
04
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Saved the World

The Man Who Saved the World

1982
×
Edit this entry  
04
Alien 2: On Earth

Alien 2: On Earth

1980
×
½
Edit this entry  
01
The Predator

The Predator

2018
×
½
Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
Read the review Edit this entry  
02
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
½
Edit this entry  
02
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
½
Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
Read the review Edit this entry  
31
Calibre

Calibre

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry