• Have You Ever Seen Fireflies?

    ★★★★★

  • Leyla Everlasting

    ★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★★

  • The Way We Are

    ★★★★

  • You've Got Murder

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ramy Youssef: Feelings

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bartu Ben

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Mortal World

  • Butterflies

    ★★★★★

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Sour Apples

    ★★★

  • Split

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Lobster

  • Victoria

  • Mucize

    ★★★★

  • Mix Tape

  • Gece

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Coming Soon

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★★

  • Tangerines

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Django Unchained

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★★

  • Love Likes Coincidences

    ★★★★

  • Eyyvah Eyvah 2

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Incendies

    ★★★★★

  • Yahşi Batı

  • 3 Idiots

  • Kolpaçino

  • A.R.O.G

  • Alone

  • The Pursuit of Happyness

  • Babel

    ★★★★★

  • Magic Carpet Ride

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Downfall

    ★★★★★

  • Dogville

  • The Pianist

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • The Piano Teacher

  • Shrek

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★★

  • Cholera Street

    ★★★★★

  • Titanic

  • The Game

    ★★★★★

  • Somersault in a Coffin

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Before the Rain

    ★★★★★

  • Time of the Gypsies

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

  • Mirror

    ★★★★★

  • Django