• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Listen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Promare: Lio-hen

  • Promare: Galo-hen

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Smash and Grab

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Purl

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Border

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★