Lisa has logged 20 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Capote

Capote

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Promare

Promare

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry