ImmigrantFilm has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mirai

Mirai

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Redline

Redline

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry