• tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Last of Us: Ellie's Revenge

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Cherry

    ½

  • Chaos Walking

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Palmer

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Locked Down

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★½

  • Earwig and the Witch

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Plumber

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½