Joshua has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Truth in Journalism

Truth in Journalism

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry