Scott has logged 52 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Child

The Child

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★★
Edit this entry  
27
Young Adam

Young Adam

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Making of an American

The Making of an American

1920
×
★★★
Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
At War with the Army

At War with the Army

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shirin

Shirin

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Anatahan

Anatahan

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Film 29

Film 29

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Film 28

Film 28

1928
×
★★★★
Edit this entry  
17
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Appaloosa

Appaloosa

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Film 27

Film 27

1928
×
★★★★
Edit this entry  
14
Film 26

Film 26

1928
×
★★★★
Edit this entry  
14
Film 25

Film 25

1927
×
★★★★
Edit this entry  
14
Film 24

Film 24

1928
×
★★★★
Edit this entry  
14
Film 23

Film 23

1927
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Anniversary Party

The Anniversary Party

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
And So It Goes

And So It Goes

2014
×
★★
Edit this entry  
12
The Angriest Man in Brooklyn

The Angriest Man in Brooklyn

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sea

The Sea

1895
×
★★★
Edit this entry  
09
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Photographical Congress Arrives in Lyon

The Photographical Congress Arrives in Lyon

1895
×
★★★
Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nuts!

Nuts!

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
American Heist

American Heist

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Happy Valley

Happy Valley

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Humpday

Humpday

2009
×
★★
Read the review Edit this entry