• Perfect Host

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Time

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Farewell

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

  • First Man

  • Roma

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

  • Cold War

  • Deadpool 2

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Phantom Thread

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri