Sort by

Marianna ✨🪐 has logged 117 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dovlatov

Dovlatov

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★
Read the review Edit this entry  
23
The Rover

The Rover

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Captive

The Captive

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Equals

Equals

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bleeding Edge

The Bleeding Edge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry