• Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ½

  • Unbreakable

    ½

  • Fight Club

    ★★½

  • Rushmore

    ★★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • Se7en

    ½

  • Pulp Fiction

    ★★½

  • True Lies

    ½

  • Reservoir Dogs

    ½

  • Career Opportunities

    ½

  • GoodFellas

    ½

  • Die Hard

    ★★½

  • Aliens

    ★★½

  • A Christmas Story

    ★★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ½

  • The Elephant Man

    ½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Fantastic Planet

    ★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • The Bridge on the River Kwai

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★½

  • Buffalo Running

    ★★★★★

  • Athlete Swinging a Pick

    ★★★★★