india has logged 44 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
X-Men

X-Men

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry