• Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • I Am Greta

  • The Stunt Double

  • Black Is King

  • The Heist of the Century

  • Little Women

  • 1917

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • The King

  • The Laundromat

  • Joker

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bohemian Rhapsody

  • Beautiful Boy

  • Suspiria

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

  • Roma

    ★★★★★

  • Burning

  • BlacKkKlansman

  • El Angel

  • Mary Magdalene

  • Black Panther

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jane

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • mother!

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Tulip Fever

  • Dunkirk

  • Loving Vincent

  • Okja

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

  • Fences

  • Doctor Strange

  • The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

  • Black Mirror: Nosedive

  • 20th Century Women

  • Split

  • Jackie

  • Lion

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

  • Arrival

  • Paradise

  • La La Land