Industria has logged 245 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gigolo Club

Gigolo Club

1993
×
★★½
Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
A Flower

A Flower

1971
×
★½
Edit this entry  
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Long Live Death

Long Live Death

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Chinese Torture Chamber Story II

A Chinese Torture Chamber Story II

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Belcebu

Belcebu

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Schizophreniac: The Whore Mangler

Schizophreniac: The Whore Mangler

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Sodomites

Sodomites

1998
×
½
Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
½
Edit this entry  
21
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Edit this entry  
17
The Gay Shoe Clerk

The Gay Shoe Clerk

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kleptomaniac

The Kleptomaniac

1905
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maple Leaf Viewing

Maple Leaf Viewing

1899
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dream of a Rarebit Fiend

Dream of a Rarebit Fiend

1906
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Entrails of a Virgin

Entrails of a Virgin

1986
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Chronopolis

Chronopolis

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Eraser

The Eraser

1977
×
★★★
Edit this entry  
14
Young Person's Guide to Cinema

Young Person's Guide to Cinema

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Entrails of a Beautiful Woman

Entrails of a Beautiful Woman

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lolita Vibrator Torture

Lolita Vibrator Torture

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love - Zero = Infinity

Love - Zero = Infinity

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The House of Ghosts

The House of Ghosts

1907
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Caterpillar

Caterpillar

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Scourge of Blood

Scourge of Blood

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scourge of Blood

Scourge of Blood

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Gerorisuto

Gerorisuto

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12

"Topless Cellist" Charlotte Moorman

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marc Antony and Cleopatra

Marc Antony and Cleopatra

1913
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Split

Split

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Boys Night Out

Boys Night Out

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Rubber's Lover

Rubber's Lover

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Dead Mountaineer's Hotel

Dead Mountaineer's Hotel

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry