Industria has logged 531 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fairies

The Fairies

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Hostel

Hostel

2005
×
★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Duran Duran: Unstaged

Duran Duran: Unstaged

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
24
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Dame la mano

Dame la mano

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Woman with Wet Fingers

Woman with Wet Fingers

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Edo Porn

Edo Porn

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue

Blue

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nude Caboose

Nude Caboose

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
Gurozuka

Gurozuka

2005
×
★★½
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
District B13

District B13

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
Satan Bouche un Coin

Satan Bouche un Coin

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Quad

Quad

1981
×
★★★
Edit this entry  
11
Film

Film

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Father's Day

Father's Day

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Death Warmed Up

Death Warmed Up

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Anonymous 616

Anonymous 616

2018
×
Edit this entry  
07
Stanley and Stella in Breaking the Ice

Stanley and Stella in Breaking the Ice

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Balloon Guy

Balloon Guy

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Horror Story

Horror Story

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Killer Bean 2: The Party

Killer Bean 2: The Party

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Killer Bean

The Killer Bean

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Hoarder

The Hoarder

2015
×
½
Edit this entry  
02
Brides of Blood

Brides of Blood

1968
×
★★★★
Edit this entry  
01
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunderpants

Thunderpants

2002
×
Edit this entry  
30
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Edit this entry  
29
Trilogy of Lust

Trilogy of Lust

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Mouth Goes to the Dentist

Big Mouth Goes to the Dentist

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Down

Down

2002
×
★★
Edit this entry  
26
Inside

Inside

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Nightmares Come at Night

Nightmares Come at Night

1970
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pleasure Kill

Pleasure Kill

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry