Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Phantom Boy

Phantom Boy

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
30
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★
Edit this entry  
29
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Nude on the Moon

Nude on the Moon

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soft Skin

Soft Skin

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emperor Tomato Ketchup

Emperor Tomato Ketchup

1971
×
Edit this entry  
26
Psych-Burn

Psych-Burn

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Survey Map of a Paradise Lost

Survey Map of a Paradise Lost

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★★½
Edit this entry  
26
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spiral

Spiral

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lokis. A Manuscript of Professor Wittembach

Lokis. A Manuscript of Professor Wittembach

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Singapore Sling

Singapore Sling

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
All Night Long

All Night Long

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Satan Claus

Satan Claus

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
The Virgin Sacrifice

The Virgin Sacrifice

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Danse macabre

Danse macabre

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frank Stein

Frank Stein

1972
×
★★½
Edit this entry  
21
Corridor

Corridor

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psych-Burn

Psych-Burn

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Alicia

Alicia

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Days Without Light

Days Without Light

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invasion of Thunderbolt Pagoda

The Invasion of Thunderbolt Pagoda

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohachi Bushido: Code of the Forgotten Eight

Bohachi Bushido: Code of the Forgotten Eight

1973
×
★★★½
Edit this entry  
16
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Atman

Atman

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Orca

Orca

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Depressive Cop

Depressive Cop

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Brain Sex

Brain Sex

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Guinea Pig: Devil's Experiment

Guinea Pig: Devil's Experiment

1985
×
★★½
Edit this entry  
13
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★½
Edit this entry  
11
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
M・Y・F・A・C・E

M・Y・F・A・C・E

2005
×
★★★★
Edit this entry