Industria has logged 59 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
White Skin Black Thighs

White Skin Black Thighs

1976
×
★★½
Edit this entry  
29
G.I. Pink

G.I. Pink

1968
×
★★½
Edit this entry  
25
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Mobile Phone

Mobile Phone

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
Kidan Piece of Darkness

Kidan Piece of Darkness

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Blade

Blade

1998
×
★★½
Edit this entry  
20
Insect

Insect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jeruzalem

Jeruzalem

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
31/75: Asylum

31/75: Asylum

1975
×
★★½
Edit this entry  
13
ReGOREgitated Sacrifice

ReGOREgitated Sacrifice

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Requiem

Requiem

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
Feed

Feed

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Caribbean Sunrise

Caribbean Sunrise

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
Excision

Excision

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darkened Room

Darkened Room

2002
×
★★½
Edit this entry  
30
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nude Caboose

Nude Caboose

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
Gurozuka

Gurozuka

2005
×
★★½
Edit this entry  
13
District B13

District B13

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lunacy

Lunacy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Where Blood Lies

Where Blood Lies

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Takarajima Memorial: Yuunagi to Yobareta Otoko

Takarajima Memorial: Yuunagi to Yobareta Otoko

1992
×
★★½
Edit this entry  
20
The Snipist

The Snipist

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
42 One Dream Rush

42 One Dream Rush

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Species

Species

1995
×
★★½
Edit this entry  
23
Beau

Beau

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Infini

Infini

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Under the Carp Banner

Under the Carp Banner

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Fishin'

Gone Fishin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Carrots & Peas

Carrots & Peas

1969
×
★★½
Edit this entry  
20
Send

Send

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Naked Ambition 3D

Naked Ambition 3D

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nocturne

Nocturne

1980
×
★★½
Edit this entry  
31
Gigolo Club

Gigolo Club

1993
×
★★½
Edit this entry  
17
The Kleptomaniac

The Kleptomaniac

1905
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
La misma piel

La misma piel

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Phantom Boy

Phantom Boy

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Lokis. A Manuscript of Professor Wittembach

Lokis. A Manuscript of Professor Wittembach

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frank Stein

Frank Stein

1972
×
★★½
Edit this entry  
13
Guinea Pig: Devil's Experiment

Guinea Pig: Devil's Experiment

1985
×
★★½
Edit this entry