Industria has logged 49 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Sister Emanuelle

Sister Emanuelle

1977
×
★★
Edit this entry  
14
Pink-In

Pink-In

1971
×
★★
Edit this entry  
25
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Green Elephant

The Green Elephant

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Horror High School

Horror High School

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Oh Willy...

Oh Willy...

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Thanatomorphose

Thanatomorphose

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Live Love Drive

Live Love Drive

1999
×
★★
Edit this entry  
08
Gorilla Bathes at Noon

Gorilla Bathes at Noon

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Best Man

The Best Man

1999
×
★★
Edit this entry  
17
Rebekah

Rebekah

1996
×
★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Down

Down

2002
×
★★
Edit this entry  
16
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
★★
Edit this entry  
03
Case 39

Case 39

2009
×
★★
Edit this entry  
24
The Cell

The Cell

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tintarella di luna

Tintarella di luna

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★
Edit this entry  
18
The Librarian: Return to King Solomon's Mines

The Librarian: Return to King Solomon's Mines

2006
×
★★
Edit this entry  
17
The Mummy Theme Park

The Mummy Theme Park

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Raping!

Raping!

1978
×
★★
Edit this entry  
24
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Din of Celestial Birds

Din of Celestial Birds

2006
×
★★
Edit this entry  
22
Basically

Basically

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Crazy Love

Crazy Love

1993
×
★★
Edit this entry  
30
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Edit this entry  
25
Light Is Waiting

Light Is Waiting

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hood of Horror

Hood of Horror

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Time Travelers

The Time Travelers

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Red Room

Red Room

1999
×
★★
Edit this entry  
27
Seth et Holth

Seth et Holth

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Belcebu

Belcebu

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Entrails of a Virgin

Entrails of a Virgin

1986
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Breeders

Breeders

1986
×
★★
Edit this entry  
02
Tau

Tau

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Orca

Orca

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Countess Dracula

Countess Dracula

1971
×
★★
Edit this entry  
31
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Edit this entry